کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان

فرمانده انتظامی استان همدان از شناسایی هفت زندانی که از زندان یکی از استان های کشور اقدام به پنج هزار و ۲۵۰ فقره کلاهبرداری اینترنتی کرده بودند خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس سردار ‘حاجی محمد مهدیان نسب’ روز چهارشنبه در این زمینه اظهار کرد: پس از شکایت فردی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات همدان قرار گرفت که یکی از اعضای باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی دستگیر شد.
وی اضافه کرد: به دنبال اقدامات فنی و اطلاعاتی و استفاده ازشگرد های خاص، کارشناسان پلیس فتا استان پس از نفوذ در محدوده فعالیت کلاهبرداران پیامکی کارت به کارت و اینترنتی موفق به شناسایی عوامل اصلی برداشت غیرمجاز از حساب یکی از شکات استان همدان شدند.
وی افزود: ماموران پلیس فتا پس از چندین نوبت تحقیقات وسیع و غیرمحسوس در شهرستان های زنجان و استان البرز و توابع آن، هفت نفر از زندانیان یکی از زندان های کشور را که به امر کلاهبرداری پیامکی اشتغال داشتند شناسایی کردند.
سردار مهدیان نسب بیان کرد: عوامل پلیس فضای تولید و تبدل اطلاعات همدان با تلاش فراوان، دلایل و مدارک مستند و غیر قابل انکار بر علیه اعضای این باند کلاهبرداری را جمع اوری کردند.
وی افزود: در نتیجه انجام تحقیقات از متهمان و جمع آوری آثار و دلایل مستند تاکنون بیش از پنج هزار و ۲۵۰ فقره کلاهبرداری پیامکی ، کارت به کارت و اینترنتی با استفاده از یک هزار و۴۵۰ خط شماره تلفن همراه از سوی متهمان صورت گرفته است.
وی گفت: شماره حساب قربانیان و شماره تلفن های مورد استفاده کلاهبرداران جمع آوری و در اختیار پلیس فتا سایر استان های کشور نیز قرار گرفته و افراد شاکی می توانند با مراجعه به پلیس فتا استان خود نسبت به پیگیری شکایت خود اقدام کنند.