مایکروسافت متحول می‌شود

هم اکنون ۵ ماه از زمان آغاز ریاست “ساتیا نادلا”(Satya Nadella) در شرکت مایکروسافت می‌گذرد و هم‌اکنون او تصمیم گرفته است با اجرای سیاست‌های جدید مدل فعالیت بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری جهان را تغییر دهد.

به گزارش ایتنا از رایورز، او برای این کار هفته گذشته نامه‌ای ۳۳۰۰ کلمه‌ای نوشت و به همه کارمندان مایکروسافت و رسانه‌های خبری ارسال کرد و در واضح‌ترین حالت ممکن توضیح داد که آینده فعالیت‌های این شرکت را چگونه می‌بیند.

البته، با وجود ارسال این نامه هنوز سوالات فراوانی در این زمینه مطرح است و در این بین همه به خوبی می‌دانند که هسته مرکزی فعالیت‌های این شرکت چگونه دنبال می‌شود و مایکروسافت به چه سمت حرکت می‌کند.

نادلا در وهله نخست به صورت کاملا واضح نشان داد که نگاهش به فعالیت‌های این شرکت با “استیو بالمر”(Steve Ballmer) مدیرعامل قبلی کاملا متفاوت است و این تفاوت در سیاست‌گذاری‌های جدید مایکروسافت به خوبی دیده می‌شود.

نادلا اعلام کرد از این پس مایکروسافت را به گونه‌ای مدیریت می‌کند که دیگر نتوان آن را یک شرکت تولیدکننده محصولات و خدمات دانست و در عوض، ماموریت‌های جدید برای مایکروسافت در نظر گرفت.

او در نامه خود نوشت: «مایکروسافت در هسته مرکزی فعالیت‌های خود یک شرکت بهره‌ور و تولیدکننده پلتفرم‌های جامع برای دستگاه‌های موبایلی و خدمات پردازش ابری محسوب می‌شود. ما محصولات کنونی خود را بازیابی می‌کنیم و به هر کاربر و هر سازمان روی کره خاکی امکان می‌دهیم در جریان استفاده از این محصولات بیشتر و بیشتر به‌دست بیاورد.»

نادلا در نامه خود از عبارت “اول-موبایل و اول-سیستم‌های ابری” استفاده کرد و به صورت کاملا واضح توضیح داد که این دو مسئله اولویت‌های اصلی آن برای پیشبرد اهداف خود محسوب می‌شود.