مایکروسافت تاریخ دقیق معرفی ویندوز ۹ را اعلام کرد

شرکت مایکروسافت دعوتنامه‌ای را برای تاریخ ۳۰ سپتامبر به مراکز خبری ارسال کرده است که به گفته منابع آگاه قرار است در این مراسم از نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز رونمایی شود.

به گزارش ایتنا، در این دعوتنامه گفته شد: «به ما بپیوندید تا دریابید که نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز چه قابلیت‌هایی را برای کاربران معمولی و سازمانی شامل می‌شود.»

این یک فرصت مناسب محسوب می‌شود تا شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزاری بتوانند با قابلیت‌های جدید نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز آشنا شوند و از هم‌اکنون خود را آماده کنند تا بهار آینده که این محصول به دست کاربران جهانی می‌رسد، محصولات مختلف آنها هم تکمیل شده باشد.

بر اساس اطلاعاتی که مدیران مایکروسافت در شعبه چینی این شرکت منتشر کرده‌اند، به احتمال قوی نسخه بعدی این سیستم‌عامل که با نام Threshold شناخته می‌شود، با نام Windows 9 روانه بازار خواهد شد.در برخی گزارش‌ها گفته شده است که این دو نام مربوط به دو نسخه متفاوت از سیستم عامل مایکروسافت می‌شود و البته مایکروسافت در ماه‌های اخیر کوشیده است همه ابزارهای خود را یکپارچه کند و یک محصول واحد را در اختیار کاربران بگذارد.

منابع موثق همچنین گزارش داده‌ها که Start Menu به این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت برگشته است و کاربران در این زمینه نگرانی نخواهد داشت.

دستیار الکترونیکی Cortana نیز برای این سیستم عامل جدید در نظر گرفته شده است و مهندسان مایکروسافت تایید کرده‌اند که کاربران نسخه بعدی ویندوز را همراه با این دستیار دیجیتالی هوشمند در اختیار می‌گیرند.