فریب برنده شدن در مسابقات پیامکی را نخورید

رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد به پیامک هایی که با عنوان برنده شدن در مسابقات برای آنان ارسال می شود دقت بیشتری داشته باشند و در دام کلاهبردارانی که از این شگرد استفاده می کنند، نیفتند.
سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: علاقه شدید بسیاری از هموطنان برای شرکت در قرعه کشی های پیامکی، فرصت مناسب را برای مجرمان فراهم آورده تا از این فرصت از مردم کلاهبرداری کنند.
وی از دستگیری یک باند سه نفره از کلاهبرداران با شگرد برگزاری مسابقات پیامکی از طریق شبکه های ماهواره ای خبر داد و اظهار کرد: کلاهبرداران در پاسخ به پیامک های مردم اعلام می کردند که برنده جوایزی همچون لوازم خانگی و طلا شده اید و برای ارسال آنها به در منازل نیاز به هزینه پستی به مبلغ ۴۵ هزار تا ۴۸ هزار تومان است .
سرهنگ کاکوان اظهار کرد: بررسی های به عمل آمده از رییس این باند کلاهبرداری نشان داد که وی در یکی از حسابهایش از ۲۹۷ نفر کلاهبرداری کرده است درحالی که وی در چهار بانک دیگر نیز حساب دارد و احتمالا تعداد فریب خوردگان زیاد است و در این زمینه در حال بررسی سایر حسابهای این فرد هستیم.
وی از نقل و انتقال ۱۴ میلیون تومان وجه از یک حساب توسط کلاهبرداران خبر داد و گفت: این افراد با استفاده از ۱۴خط تلفن اعتباری اقدام به برگزاری مسابقات از طریق شبکه های ماهواره ای می کردند.
رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه حساب های بانکی این باند از سوی معتادان بازگشایی می شد، اظهار کرد: این افراد کارت بانک ها را از معتادان بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خریداری کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری می کردند.
وی از شهروندانی که با این شیوه از آنها کلاهبرداری شده خواست، به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و اقدام به شکایت از این کلاهبرداران کنند تا ضمن مجازات آنها ، امکان بازپرداخت وجه آنها نیز فراهم شود.
سرهنگ کاکوان با اشاره به اینکه تبلیغ در شبکه های ماهواره ای کار سختی نیست، بیان کرد: احراز هویت در این شبکه های ماهواره ای امکان پذیر نبوده و شهروندان نباید به تبلیغ در این شبکه ها اعتماد کنند.