عدم استقبال از برنامه افراد مشهور فیس‌بوک

برنامه خاصی که از سوی فیس بوک برای جلب نظر اشخاص مشهور مانند بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و … طراحی شده در اولین گام با واکنش منفی آنان مواجه شده است.
به گزارش فارس به نقل از رجیستر، ویلیام شاتنر بازیگر و خواننده آمریکایی از جمله اولین افرادی است که از این برنامه موسوم به منشنز استفاده کرده و می‌گوید قصد ندارد بیش از این از آن استفاده کند.
فیس‌بوک مدعی است با نصب این برنامه بازیگران، ورزشکاران، اهالی موسیقی و دیگر افراد تاثیرگذار می‌توانند بهتر در جریان مباحث مرتبط با خود در فیس بوک قرار بگیرند. اما آقای شاتنر به صراحت در مورد برنامه منشنز موضع منفی گرفته و در وبلاگ خود در سایت تامبلر نوشته: من کاملا مطمئن نیستم که چرا فیس بوک این برنامه همراه را برای افراد مشهور طراحی و عرضه کرده است.
وی افزوده که در مورد استفاده از این برنامه قانع نشده است و می‌گوید: شاید از این برنامه برای ارسال پست‌های فیس بوکی از طریق گوشی‌ام استفاده کنم، اما امکانات این برنامه هم کم است و برای ارسال ایمیل و کارهای گروهی طراحی نشده است. اگر بخواهم از فیس بوک استفاده کنم ترجیح می‌دهم از برنامه همراه عادی آن یا برنامه های دیگر استفاده کنم.
شاتنر در کنایه ای به برنامه منشنز افزوده معلوم نیست چرا وقتی یک فرد مشهور این برنامه را نصب می‌کند اولین کاری که باید انجام دهد این است که فرد مشهور دیگری را در فیس‌بوک تعقیب کند. برخی کارشناسان معتقدند هدف فیس بوک از طراحی این برنامه گردآوری اطلاعات خصوصی افراد مشهور و استفاده از آنها برای پیشبرد اهداف تجاری و تبلیغاتی خود است.