برندینگ و هویت بصری

!هویت تاثیر گذار داشته باشید

خدمات حرفه ای برندینگ و هویت بصری

راههای زیادی برای تعریف برندینگ وجود دارد. اما موضوع برندینگ چیزی نیست که آن را بتوان تنها در یک خط و به طورخلاصه نوشت.اگرچه جف بزوس، مالک شرکت آمازون می گوید: “برند چیزی است که مردم درباره شما می گویند، زمانی که شما در جمع آنها حاضر نیستید.” این نقل قول بیانگر این مفهوم کلی است که نام تجاری به مراتب فراتر از لوگوی شماست و در واقع عمدتا از چیزهایی غیرواقعی تشکیل شده است.

در پروسه برندینگ، اغلب صاحبان کسب و کار زمان و هزینه زیادی را بر روی طراحی و ساخت لوگو صرف می کنند. در حالیکه طراحی و ساخت لوگو تنها بخشی از روند برندینگ آنها را کامل می کند.

کلمات برندینگ و هویت بصری اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما در واقع شباهتی به یکدیگر ندارند. در این نوشته میخواهیم به بررسی این دو مفهوم و تفاوت های آنها با یکدیگر بپردازیم تا به شما کمک کنیم درک بهتری از برندینگ خود داشته باشید.

برندینگ و هویت بصری

هویت بصری چیست؟

هویت بصری و برندینگ واژگانی هستند که غالبا فرآیند ایجاد یک برند برای کسب و کار شما را شرح می دهند، اگر چه این دو کلمه در معنا با هم فرق دارند. یک هویت بصری، جنبه بصری برندینگ است که شرکت ها برای ایجاد احساسات و تجارب خاص با برند ایجاد می کنند. هویت بصری شامل هر عنصر بصری است که در برند شما وجود دارد از قبیل لوگو، فونت ها و عکس ها و شما از این المان های بصری برای ارتباط با برند خود استفاده می کنید.
اشتباه بزرگی که صاحبان کسب و کار مرتکب می شوند این است که گمان می کنند برندینگ تنها طراحی یک لوگو است، در حالیکه تنها بخشی از آن است و برندینگ چیزی بسیار فراتر از صرفا طراحی لوگو است.

هویت بصری شما تنها بخشی از برندینگ شماست که پیام کلی، ارزش ها و وعده های برند شما را از طریق هرچیزی که بصری است، به اطلاع مخاطبانتان می رساند.

برندینگ چیست؟

همانطور که پیشتر گفته شد، تعاریف زیادی برای برندینگ وجود دارد. یکی از بهترین و کامل ترین تعریف ها برای برندینگ بدین شرح است:

یک برند مجموعه ای از انتظارات، خاطرات، داستان ها و روابط است که سبب تاثیرگذاری بر تصمیم مصرف کننده برای انتخاب یک محصول یا خدمات و ترجیح دادن آن به محصول مشابه دیگری می شود. اگر مصرف کننده قرار نبود پولی برای محصول بپردازد، در اینصورت تفاوت و ارزش برندها برای مشتریان مشخص نمی شد و به عبارتی اصلا برند وجود خارجی نداشت.

برند شما از تمامی موارد ملموس و غیرملموس بوجود می آید که باعث ایجاد تجربه و دیدگاه کلی در کاربران می شود و می توانند با آن تعامل برقرار کنند. این مورد خود شامل هویت بصری، تن صدا، وعده های تجاری و ساختار کلی برند شما می شود. هدف شما در نهایت این است که احساسات مخاطبانی را که می خواهید با برند شما در ارتباط باشند را تحریک کنید.

هنگامی که شما به برند “نایک” فکر می کنید، ناخودآگاه به یاد جدیدترین تکنولوژی ها و نوآوری های ورزشی میفتید. هنگامی که به برند “اپل” فکر می کنید، حس خلاقیت و تفکرهای متفاوت به ذهنتان خطور می کند. برند شما در ذهن مصرف کنندگان باقی خواهد ماند و این بستگی به خودتان دارد که چگونه خود را به مصرف کنندگان معرفی کنید و در خاطر آنها ماندگار شوید.

جمع بندی

ایجاد یک برند برای کسب و کار، چیزی بسیار بیشتر از ساختن یک لوگو است. این عمل شامل کارهای زیادی از جمله ساخت هویت بصری، ایجاد شخصیت برند و رساندن صدای خود به عنوان یک کسب و کار به گوش مخاطبان هدف است.

برندینگ شما تاثیر احساسی زیادی در تصمیم گیری مصرف کننده دارد. اغلب افراد به منظور آشنایی با یک برند نسبت به خرید محصول آن برند اقدام می کنند. اگر برند خود را به طور کامل توسعه ندهید، ممکن است احساساتی را که توقع داشتید نتوانید در میان مصرف کنندگان ایجاد کنید.

در پایان باید خاطرنشان کنیم که بهتر است صاحبان کسب و کار از یک مشاور در زمینه برندینگ بهره بگیرند تا در کلیه مراحل برندینگ بتواند راهنمایی های لازم را به آنها ارائه دهد.

 برندینگ و هویت بصری

سارینا آنلاین، با ارائه «خدمات حرفه ای برندینگ و هویت بصری» برای کسب و کارتان در کنار شما خواهد بود…


از شما دعوت می کنیم جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید یا از طریق فرم زیر درخواست مشاوره دهید تا ما با شما تماس بگیریم.

    موضوع درخواست

    نام شما (الزامی)

    شماره تماس شما (الزامی)