با سئو، در صدر لیست قرار بگیرید

بهینه سازی وب سایت (سئو) و یا SEO مخفف Search Engine Optimization است. یعنی اطمینان یافتن از این که وب سایت شما به نحو شایسته ای جایگاه خود را در موتورهای جستجو بیابد و در معرض دید مخاطبان مورد نظر قرار بگیرد.

سارینا آنلاین با در اختیار داشتن نیروهای با تجربه و مسلط به جدیدترین تکنیک های بهینه سازی وب سایت قادر است وب سایت شما را براى موتور جستجو گوگل، جذاب و بهینه نماید، ساختار آن را اصلاح کرده و قابلیت هاى آن را به خوبى و به گونه اى عرضه کند که وب سایت شما بتواند در میان وب سایت هاى دیگر سری بلند کند و بر طبق کلمات کلیدی مورد نظر شما در صدر و صفحه اول نتایج گوگل قرار گیرد.

آمارها نشان می دهد که بیش از ۹۰ % کاربران اینترنت دست کم یک موتور جستجو را می شناسند و برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود از آن استفاده می کنند. وقتی که یک کاربر اینترنت عبارتی را مورد جستجو قرار می دهد فهرستی از وب سایت های حاوی آن عبارت برای وی نشان داده می شود. وب سایت های ارائه خدمات جستجو (Search) معمولا هزاران و بلکه میلیون ها نتیجه را باز می گردانند ولی عموماً ۱۰ نتیجه در صفحه نخست دیده می شوند.

آمارها حاکی از آن است که تنها ۷% کاربران از صفحه های سوم به بعد نتایج را مرور می کنند.

این موضوع  اهمیت رسیدن به ده رتبه اول یا همان Top Ten را می رساند که هدف بسیاری از وب مستر ها و صاحبان وب سایت ها در اینترنت  است. به ویژه در مورد وب سایت های تجاری این موضوع اهمیتی چند برابر پبدا می کند.

اما چگونه می توان به این موفقیت رسید؟

رتبه بندی جستجوگرها به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.

هر موتور جستجو از فرمول خاص خود برای رتبه بندی (Ranking) استفاده می کند و هر از چندی نیز آن فرمول را تغییر می دهد و خوب است بدانید حتی نسخه اولیه تکنولوژی موتورهای جستجوگر مهم نیز هم اکنون کاملاً محرمانه نگهداری می شوند.

با این تفاسیر به خوبی اهمیت بهینه سازی در طراحی وب سایت نمایان می گردد.

بهینه سازی وب سایت علم است یا هنر؟

برخی از موتورهای جستجو با دریافت مبلغی وب سایت شما را در نخستین نتایج جستجو جای می دهند اما برخی دیگر از موتورهاى جستجوگر خریدنى نیستند و شما نمى توانید براى وب سایت خود رتبه اى بخرید. این جا رتبه ها را باید به چنگ آورید و به طور مداوم براى حفظ آنها باید تلاش کنید.

خوشبختانه، این گونه موتورهاى جستجوگر متقاعد شدنى هستند، به عبارت دیگر شما با دانستن اصول و قواعد بهینه سازی وب  سایت در آن ها، مى توانید زبانى مشترک با آن ها داشته باشید. اگر بتوانید این زبان مشترک را بیابید آنگاه وب سایت شما مى تواند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرد. به این رتبه ها، رتبه هاى عادى (طبیعى) یا Organic موتور جستجوگر مى گویند.

حال بار دیگر این سوال مطرح مى شود که این زبان مشترک را چگونه مى یابید؟ امروزه بهینه سازی وب سایت به عنوان ابزار اصلى بازاریابى الکترونیک تبدیل شده و خود یک تخصص بسیار جدى است؛ تخصصى که یک هنر است : هنر کسب رتبه هاى بالا در موتور جستجو گوگل!

متخصص بهینه سازی وب سایت کسى است که این هنر را به خوبى مى داند؛ او توانایی ارتباط با زبان مشترک بین وب سایت با موتور جستجوگر را دارا می باشد.

04

برخی از نمونه کارهای سئو (بهینه سازی وب سایت)

توسط سارینا آنلاین

عبارت “خدمات طراحی وب سایت

SarinaOnline.IR

عبارت “آموزش اصول طراحی وب سایت

WebMosbat.IR

عبارت “فروش کامپیوتر در ابهر”

AlaeddinOnline.IR

عبارت “فروش لپ تاپ و تبلت در ابهر”

AlaeddinOnline.IR

عبارت “چاپ و تبلیغات در ابهر”

SamenPrint.IR

عبارت “فروش آنلاین کاشی و سرامیک”

AmiranTile.IR

عبارت های مرتبط با “سیم و کابل”

AbharCableCO.COM

عبارت “آموزشگاه در ابهر”

DarolfonoonAbhar.IR

عبارت های مرتبط با “ای آر پی”

ERPOnline.IR

عبارت “نمایندگی بیمه در ابهر”

AbharAsia.IR

صفحه اول نتایج گوگل، جایگاه وب سایت شما