آزمایش سرعت ۴۰۰ مگابیت در ثانیه نسل ۴

کارشناسان شرکت EE موفق شدند سرویس های نسل چهارم تلفن همراه را با سرعت ۴۰۰ مگابیت در ثانیه با موفقیت آزمایش کنند.
به گزارش فارس به نقل از وی تری، انتظار می‌رود شبکه‌های سازگار با این فناوری در اوایل سال ۲۰۱۵ راه اندازی شوند، البته پس از راه اندازی تجاری این شبکه سرعت آن به طور متوسط ۳۰۰ مگابیت در ثانیه خواهد بود.
تست اولیه این شبکه سال گذشته در شرق لندن انجام شده بود و حال پس از تکمیل آزمایش های اولیه به زودی عموم مردم از این خدمات پرسرعت بهره مند خواهند شد.
در حال حاضر تعداد محدودی از گوشی های هوشمند از شبکه های نسل چهارم تلفن همراه پشتیبانی می کنند که از جمله آنها می توان به آیفون ۶، گالکسی اس ۵ و گالکسی نوت ۴ اشاره کرد. جالب آنکه آیفون ۶ پلاس از فناوری مورد نیاز برای این کار پشتیبانی نمی‌کند.
این خدمات ابتدا در لندن ارائه شده و به تدریج به دیگر شهرها هم خواهد رسید. البته برخی کشورهای جنوب شرق آسیا مانند کره جنوبی و برخی اپراتورهای آمریکایی در زمینه ارائه خدمات یاد شده سریع تر از انگلیسی ها عمل کرده‌اند. انتظار می رود شبکه های نسل چهارم تلفن همراه تا سال ۲۰۱۶ در جهان متداول شوند. دسترسی به شبکه‌های تلویزیونی با کیفیت HD و امکان اجرای بازی‌های رایانه‌ای آنلاین با بالاترین کیفیت و بدون تاخیر از جمله مزایای شبکه های ۴G است.